Zdrowe odżywianie powinno być ważne dla każdego człowieka, a przede wszystkim dla osób uprawiających sport. Z tego względu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w organizowanych wkrótce warsztatach zdrowego odżywiania

.

Głównym celem wydarzenia jest zwiększenie wiedzy na temat prawidłowych zasad żywienia. Prowadzący zwrócą uwagę na to, jak zmienia się zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze w zależności od stanu zdrowia, wieku czy trybu życia. Nie zabraknie również informacji przydatnych osobom, które zmuszone są do przestrzegania określonej diety. Poruszone zostaną zatem takie zagadnienia jak odżywienie przy cukrzycy albo nietolerancji glutenu. Oczywiście, prowadzący szczególną uwagę poświęcą diecie sportowców. Osoby prowadzące aktywny styl życia będą mogły dowiedzieć się nie tylko tego, jakimi zasadami należy kierować się podczas układania codziennego jadłospisu, lecz także w jaki sposób wybierać suplementy diety i odżywki. Omówione zostaną takie preparaty jak boostery przed i potreningowe, odżywki na masę oraz suplementy węglowodanowe. Nie zabraknie również informacji na temat preparatów wspomagających odchudzanie, które powinny być wybierane ze szczególną ostrożnością.

Warsztaty prowadzone będą przed uznanych dietetyków, którzy posiadają doświadczenie między innymi w układaniu diet dla sportowców oraz dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą unikać pewnych produktów spożywczych. Uczestnictwo w organizowanych przez nas warsztatach jest bezpłatne.