Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji angażuje się w działania mające na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat sportu oraz aktywnego wypoczynku. Od wielu lat organizujemy takie wydarzenia jak warsztaty, konferencje i dyskusje, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy.

Jednym z problemów, na które staramy się zwrócić szczególną uwagę, jest dostęp do obiektów sportowych osób o obniżonej sprawności. Staramy się wyjaśnić korzyści związane z uprawieniem sportu przez seniorów i osoby chore, a także wskazujemy, jaka aktywność fizyczna jest najlepsza w przypadku pewnych schorzeń. Tłumaczymy też, w jaki sposób można ułatwić ludziom dostęp do obiektów sportowych.

Organizujemy również wydarzenia związane z promowaniem zdrowego stylu życia. Podczas tego typu spotkań można dowiedzieć się między innymi tego, jakie zalety ma aktywny wypoczynek, jak również tego, w jaki sposób układać dietę w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej. Wspomniane wydarzenia to również bardzo dobra szansa do poruszenia tematu takich preparatów jak odżywki wspomagające budowę masy mięśniowej albo suplementy diety ułatwiające odchudzanie. Jesteśmy świadomi tego, że z tego typu produktów korzysta wiele osób, dlatego pragniemy ułatwić im wybór skutecznych, a zarazem bezpiecznych preparatów.

O wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach staramy się informować z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Zachęcamy zatem do regularnego śledzenia naszej strony internetowej.