Jednym z celów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest promocja aktywności fizycznej wśród ludzi w różnym wieku. Z tego względu chętnie włączamy się w działania, których celem jest aktywizacja osób starszych. W naszej ofercie znajdują się ciekawe zajęcia dla seniorów.

Osobom w podeszłym wieku proponujemy między innymi aerobik. Podczas takich zajęć wykonywane są ćwiczenia dostosowane do możliwości oraz potrzeb seniorów. Równie ciekawą propozycją są zajęcia taneczne dla osób starszych. Pozwalają one na poprawę kondycji fizycznej i zdobycie cennych umiejętności, a zarazem są okazją do bardzo dobrej zabawy. Seniorzy mogą również brać udział w zajęciach odbywających się na basenie. Wizyty na basenie są polecane szczególnie tym osobom, które skarżą się na bóle mięśni i stawów. Co więcej, przy naszym ośrodku działa grupa, która regularnie trenuje nordic walking. Może do niej dołączyć każda osoba interesująca się tym sportem. Z myślą o seniorach w sezonie organizujemy również wycieczki. Duże zainteresowanie nimi dowodzi tego, że osoby starsze chętnie decydują się na aktywny wypoczynek.

Seniorów zachęcamy także do udziału w zajęciach edukacyjnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas organizowanych przez nas wykładów i warsztatów można zyskać obszerną wiedzę na temat sportu, aktywnego wypoczynku oraz zasad zdrowego odżywiania. Każda osoba korzystająca z oferty naszego ośrodka może także skorzystać z osobistej konsultacji z doświadczonym trenerem, który pomoże w wyborze właściwych ćwiczeń.